آخرين مطالب
لینک دوستان

تبادل لینک هوشمند
برای تبادل لینک  ابتدا ما را با عنوان دمنوش لاغری نیوشا و آدرس farshadmlm.ir لینک نمایید سپس مشخصات لینک خود را در زیر نوشته . در صورت وجود لینک ما در سایت شما لینکتان به طور خودکار در سایت ما قرار میگیرد.

پيوندهای روزانه

 شعور غازها                        تِري ليواين (Terri Levine)       ترجمه: نيما عربشاهي    

 
در يك گروه، اهميت عضو گروه و وظيفه به يك ميزان است.

 

                                  برخي از افراد ذاتاً گوشه‌گير هستند و كارهايشان را به‌تنهايي بهتر انجام مي‌دهند، ولي حتي براي اين افراد نيز، فراگيري روحيه‌ي گروهي و كار كردن با ديگران، روش بسيار مفيدي براي دست‌يابي به موفقيتهاي بيشتر است.

 

 
برخي از انسانها، ذاتاً راهبر زاده شده و تمايل دارند كه روش خود را پياده كنند. برخي نيز تمايل دارند «مردم را راهبري كنند». حتي اين افراد نيز بايد با روحيه‌ي گروهي آشنا شوند.
 
برخي نيز ذاتاً رهرو يا پيرو زاده مي‌شوند. آنها هميشه ترديد دارند كه فكر يا نظري خاص داشته باشند يا آنرا بيان كنند. آنها معمولاً آدمهاي بي‌دردسري هستند. آنها نيز بايد روحيه‌ي گروهي را بشناسند.
 
براي شما داشتن روحيه‌ي جمعي فقط به معني كار كردن در هماهنگي با ديگران نيست،
 
  بلكه يعني: تواناييهاي خود را بشناسيد، به ديگران كمك كنيد، بگذاريد به شما كمك كنند، هر كاري براي ياري رساندن به كل گروه لازم است انجام دهيد، نوبت انجام كارها را رعايت كنيد، ذهني باز داشته و پذيرا باشيد، و هميشه به‌ياد بياوريد كه همگي شما به‌دنبال يك هدف مشترك هستيد.

 

 داشتن روحيه‌ي گروهي يعني غرور و خودپسندي را كنار گذاشتن. روحيه‌ي گروهي يعني مشترك شدن و مراقبت از ديگر اعضاء گروه. يعني اينكه بگذاريد اعضاء گروه با شما شريك شوند و از شما مراقبت كنند. يعني اينكه ممكن است يك روز رئيس گروه باشيد و روز بعد از شما خواسته شود غذاي گروه را تهيه كنيد! كه البته هر دو، وظايف بسيار مهمي هستند.
 
 

در يك گروه، اهميت وظيفه و عضو گروه به يك ميزان است و نمي‌توان گفت كداميك مهم‌تر است.

 

 
يعني قوي‌ترها، غرور خود را كنار گذاشته و به ضعيف‌ترها كمك كرده و احترام مي‌گذارند. يعني درصورت لزوم، شخصيت ضعيف‌تر، سكان را به دست گرفته و مانند قوي‌ترها عمل مي‌كند. بدين ترتيب، بار مسئوليت وظايف فقط بر شانه‌ي يك يا چند فرد قوي نيست. و از طرفي ناعادلانه است كه كارهاي سبك و پست را فقط يك يا چند نفر خاص انجام دهند. بايد نيروها و استعدادهاي خود را با هم تركيب كرده و به نفع گروه از آنها استفاده كرد. اعضاء يك گروه، نه ارباب هستند و نه رعيت. همگي با هم برابرند. همگي به‌عنوان يك تَنِ واحد كار مي‌كنند اگر چه هريك، شخصيت مجزايي دارند.
 
حال مي‌پرسيد اين نكات چه ربطي به شعور غازها دارد؟ خدا را شكر كه بالاخره پرسيديد! ادامه‌ي مطلب به كشف اين نكته كمك مي‌كند. همچنين فرا مي‌گيريد كه عضوي از يك گروه بودن و داشتن روحيه‌ي گروهي به چه معني است. شايد آنرا قبلاً خوانده باشيد ولي مرور مجدد آن خالي از لطف نيست.
 
 

پنج درس مهم از پرواز غازها

 

نوشته: ميلتن اولسن (Milton Olson)
 
«هر پرنده در حالي كه بال مي‌زند، به «بالا رفتنِ» پرنده‌ي پشت سر خود كمك مي‌كند. پرواز غازها كه به شكل حرف V است باعث مي‌شود كه توان پرواز كل گروه به‌اندازه‌ي 71% نسبت به توان پرواز يك غاز، افزايش پيدا كند.»
 
درس 1 : افرادي كه مسير مشترك و حس اجتماعي دارند، سريع‌تر و راحت‌تر به هدف خود مي‌رسند زيرا به يكديگر اعتماد دارند.
 
«هرگاه غازي از گروه V شكلِ خود خارج شود، متوجه نيروي بازدارنده‌اي مي‌شود كه او را به بازگشت به گروه فرا مي‌خواند تا درنتيجه، آرايش پرواز گروه به‌هم نخورده و نيروي «بالا برنده» به قوت خويش باقي بماند.ـ
 
درس 2 : اگر مانند غازها فكر كنيم، در كنار افرادي كه همگي به‌سوي يك هدف مي‌شتابيم خواهيم ماند. به آنها كمك مي‌كنيم و اجازه مي‌دهيم كه به ما كمك كنند.
 
«هرگاه غاز راهبر كه در نوك آرايش V شكل پرواز مي‌كند خسته شود سريعاً جاي خود را با غاز بعدي عوض مي‌كند و آرايش گروه باز مي‌گردد.»
 
درس 3 : راهبري و انجام كارهاي سخت بايد به‌نوبت بين افراد گروه تقسيم شود. زيرا ما نيز مانند غازها به يكديگر متكي هستيم.
 
«غازهاي عقب گروه در حين پرواز با صدا درآوردن (قات قات كردن) باعث تشويق غازهاي جلوي گروه و درنتيجه حفظ سرعت پرواز مي‌شوند.»
 
درس 4 : بايد اطمينان حاصل كنيم كه فريادهاي ما (قات قات كردن ما) باعث تشويق مي‌شود نه چيزي ديگر.
 
«هنگامي كه غازي مريض يا زخمي مي‌شود يا از توان مي‌افتد، دو غاز ديگر از آرايش گروه خارج شده و همراه با آن پايين مي‌روند تا آنرا كمك يا حفاظت كنند. آن دو دركنار غاز ضعيف مي‌مانند تا دوباره به پرواز درآيد يا بميرد. سپس آن دو دوباره به آرايش گروه باز مي‌گردند. و گروه درصورت مرگ غاز ضعيف، آرايش جديدي به خود مي‌گيرد.»
 
درس 5 : اگر مانند غازها فكر كنيم، ما نيز مي‌توانيم در زمانها و موقعيتهاي مختلف در كنار يكديگر بمانيم و در عين حال قوي و قدرتمند باشيم.
[ 13 / 8 / 1391برچسب:مطالب تخصصی ام ال ام, ] [ ] [ .:*:. فرشاد مرادی .:*:. ]
درباره وبلاگ

مقدر شده است تا ما تاریخ را تغییر دهیم و در هزاره جدید،توزیع کنندگان را به مسیری هدایت کنیم که جویای سبک زندگی بهتری هستند.ما از سهیم شدن این صنعت خارق العاده بازاریابی شبکه ای(فروش مستقیم چند سطحی) با شما افتخار می کنیم. mail:feelgood1389@yahoo.com IDYahoo:feelgood1389 تماس با ما:09120736847 09117178341
موضوعات وب
دسته بندی محصولات وب